Životopis

Lucie Silkenová

  • Lucie je vyhledávaná sopranistka pro operní i koncertní příležitosti, stálý host Národního divadla v Praze, vystupuje s významnými dirigenty, orchestry a soubory po celé Evropě a své posluchače si našla i v Japonsku, jižní Americe či Africe.

 

  • Narodila se v Praze a již od mládí se aktivně věnuje hudbě. Byla členkou Kühnova dětského sboru a vystudovala Gymnázium Jana Nerudy s hudebním zaměřením (zpěv & hra na klavír). Po studiích u prof. I. Kusnjera na Akademii múzických umění rozvíjela své umění na řadě mistrovských kurzů v zahraničí (Anglie, Německo, Itálie, Rakousko, Španělsko), získala 1. cenu na mezinárodní soutěži v Lyonu (2008), 2. cenu na mezinárodní pěvecké soutěži A. Dvořáka v Karlových Varech (2009) a byla semifinalistkou mezinárodní soutěže Hanse Gabora Belveder (2013)

 

  • Vystupovala s BBC Symphony Orchestra v Londýně (Jiří Bělohlávek), s Budapest Festival Orchestra na turné po Evropě (Iván Fischer), s Českou filharmonií absolvovala turné v USA (Jiří Bělohlávek), s Orquestra Sinfônica do Estado de São Paulo koncertovala v Brazílii (Osmo Vänskä)

 

  • Představila se v mnoha operních rolích, např. v roli Kleopatry (Händel: Julius Caesar), Paminy (Mozart: Kouzelná flétna), Corilly (Donizetti: Poprask v opeře), Rosiny (Rossini: Lazebník sevillský), Gildy (Verdi: Rigoletto), Lišky Bystroušky (Janáček: Liška Bystrouška), Lízy (Lehár: Země úsměvů) či Cizí kněžny (Dvořák: Rusalka).

 

  • Lucie začínala svoji divadelní kariéru na prknech SeMaForu, kde po boku Jiřího Suchého a Jitky Molavcové hrála a zpívala celkem 7 let. Dalším odskokem od klasiky byla role sopranistky Corilly v muzikálu Fantom opery od A. L. Webbera, ve kterém účinkovala v letech 2014-2016.

 

  • Podílela se na nahrávce opery B. Martinů Čím lidé žijí s Českou filharmonií za řízení J. Bělohlávka, která získala Cenu Anděl 2019. Na svém kontě má také sólové nahrávky pro Supraphon, Český rozhlas a společnosti Navona Records a Arco Diva.

 

  • Lucie je sólistkou Ústřední hudby Armády ČR. Soukromě se věnuje i pěvecké pedagogické činnosti. Je patronkou Nadačního fondu Slunce pro všechny, který pečuje o lidi s postižením od narození až po stáří.
Lucie Silkenová - foto Lenka Silberhornová
Lucie Silkenová - logo

Podklady ke stažení

Oficiální fotografie

(foto Barbora Havlíčková)

Životopis

Lucie Silkenová

Oficiální fotografie

(foto Lukáš Hausenblas)

Diplomy z pěvěckých soutěží

Lucie Silkenová - diplom
Lucie Silkenová - diplom
Lucie Silkenová - diplom

Spolupráce na CD nahrávkách

Lucie Silkenová - Bohuslav Martinů
Lucie Silkenová - Bohuslav Martinů
Lucie Silkenová - Karlovy Vary
Lucie Silkenová - Karlovy Vary
Lucie Silkenová - Sophia Serghi
Lucie Silkenová - Sophia Serghi
Lucie Silkenová - JIří Suchý
Lucie Silkenová - JIří Suchý